akbank-axess-kredi-karti-basvurusu

Akbank Kredi Kartı Başvurusu

Akbank kredi kartı başvurusu ile kolayca alabileceğiniz Axess özellikli Akbank kredi kartları, kullanıcısını şımartan, asla yarı yolda bırakmayan ve her zaman ihtiyaçların karşılanmasına önayak olan yapısıyla bireylerin favorisi konumunda.

Müşterilerine bir kredi kartından çok daha fazlasını sunan Akbank, popülaritesini gün geçtikçe daha da arttıran Axess kredi kartıyla cüzdanlardaki yerini sağlamlaştırmaktadır. Akbank kredi kartı başvurusu yapanların sayısı da bu yönde her geçen gün daha da artıyor.

Sizlere Akbank kredi kartı ile ilgili tüm tecrübelerimizi sunarak anında kredi kartı alabilmenizi, başvuru esnasında nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmenizi sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Akbank hızlı kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Axess Kredi Kartı başvurusunda istenilen belgeler neler? Akbank kredi kartı başvurusu neden olumsuz sonuçlanır? Tüm bu soruların cevapları yazımızın devamında olacak..

Akbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Diğer bankalarla kıyasladığımızda Akbank’ın kredi kartı başvuru sürecinde hız ve pratiklik odaklı hizmet sunduğunu görmek hiçte zor değil. Tüm işlemlerin online sistem üzerinden tamamlanması üzerine çalışmalar yapan Akbank, bu bağlamda kart kullanıcılarına önemli kolaylıklar sunmakta. Akbank kredi kartı başvurusu yaparken ne demek istediğimizi siz de çok iyi anlayacaksınız.

Kredi kartı başvurusu için Akbank.com.tr adresini ziyaret etmeniz ve direkt kredi kartı kategorisine giriş yapmanız gerekiyor. Kolay ve hızlı başvuru mantığıyla hareket eden Akbank, kullanıcı odaklı başvuru ekranıyla bizden tam not almayı başardı.

Ekranın sağ kısmında kalan Akbank kredi kartı başvuru alanına TC kimlik numaranızı, cep telefonunuzu ve aylık net gelir bilginizi girerek hızlı kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.  Bu işlem sonrasında sisteme girmiş olduğunuz cep telefonuna onay kodu gönderilecektir.

Otomatik olarak yönlendirileceğiniz sayfada onay kodunu kullanarak işlemlerinize devam edebilirsiniz. Akbank Axess kredi kartı başvuru detaylarını belirledikten sonra kredi kartı başvuru sonucu cep telefonunuza gelecektir.

Kredi kartı talebinizin Akbank tarafından uygun bulunmasıyla beraber adınıza tahsis edilen kredi kartını Akbank şubelerinden birine veya kendi belirleyeceğiniz bir adrese isteyebilirsiniz.

Akbank Axess kredi kartı başvurusu yapmak için Akbank Direkt Mobil kullanıcısı olmanız da yeterlidir. Kartlar başlığı altından kredi kartı başvurusu sekmesine tıklayarak başvurunuzu buradan yapabilir, başvuru sonucunuzu telefonunuza gönderilecek SMS ile en geç 5 dakika içerisinde alabilirsiniz.

Akbank kredi kartı başvurusu için 800’e yakın Akbank şubesinden birine gitmeniz de işlemlerinizi hızlıca tamamlamanız adına yeterli olacaktır. Gelir belgeniz ve kimliğinizle birlikte şubeye gitmeniz durumunda talebinizin olumlu sonuçlanma olasılığı artmış olacaktır.

Şubedeki müşteri temsilcisi, kredi kartı başvurusu ile ilgili evraklara imzanızı aldıktan sonra sistem girişlerini sağlayacak ve kredi kartı başvuru sonucunuzu SMS aracılığıyla cep telefonunuza gönderecektir. Talebiniz olumlu karşılandıysa yaklaşık 10 iş günü içerisinde kredi kartınız hazır olacaktır.

Yurtiçi ve yurtdışında bulunan Akbank ATM’lerinin tamamı kredi kartı başvuru özelliğine sahiptir. Bankamatikten Akbank kredi kartı başvurusu yaparken TC kimlik numaranız ve cep telefonu bilginizin sisteme girilmesi akabinde telefonunuza onay kodu gönderilecektir.

Öneri:  Denizbank Kredi Kartı Başvurusu

Onay kodunu ATM’nin ilgili alanına girerek işlemlerinizi devam ettirebilirsiniz. Başvuru sonucunuz, diğer başvuru yöntemlerinde olduğu gibi birkaç dakika içerisinde kısa mesaj olarak gönderilecektir.

Akbank Axess Kredi Kartı Başvuru Takip

Akbank kredi kartı başvuru takip işlemleri için Akbank Axess kredi kartı başvurum nerede özelliğinden yararlanabilirsiniz. Kredi kartı başvurum nerede sistemine ulaşmak için buraya tıklayınız. Başvuru durumunuzun ne aşamada olduğunu yapacağınız kredi kartı sorgulama işlemi sonrasında öğrenmeniz mümkün.

Akbank Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Akbank kredi kartı başvurusu için gerekli belgeler şunlardır;

  • Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Geçici Kimlik Kartı ya da Nüfus Cüzdanı,
  • Ücretli Çalışanlar İçin Maaş Bordrosu ve SGK Dökümü,
  • Esnaflar için İşletme Defteri Hesap Özeti ve Vergi Levhası,
  • Firma Ortak, Sahip ve Müdürleri İçin Detay Mizan ve Ticaret Sicil Gazetesi

Akbank Axess Kredi Kartı Alma Şartları

Akbank, kredi kartı vereceği müşterilerinin KKB skorlarını detaylı bir şekilde inceler. Dolayısıyla Akbank kredi kartı alma şartlarının başında orta seviyenin üzerinde bir kredi notuna sahip olmak gelir. Kredi notunuz 1300 ve üzerinde bir değere sahipse kredi kartı başvurunuz olumlu sonuçlanacaktır.

Akbank öğrenci kredi kartları dışındaki kartlar için resmi gelir şartı aramaktadır. Resmi bir geliriniz olmadan Akbank Axess kredi kartına sahip olamayabilirsiniz. Ayrıca güncel kredi kartı, kredi, ek hesap ve kefili olduğunuz kredi ödemelerinin de düzenli olarak yapılıyor olması gerekmekte. Düzensiz ödeme yapan müşterilerin talepleri de olumsuz karşılanabilir.

Akbank Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Akbank kredi kartı başvurusu ne zaman sonuçlanır? sorusuna verebileceğimiz 2 farklı yanıt mevcut. İlk olarak internet sitesinden ve mobil uygulama üzerinden yapılan başvuruları ele alalım.

Sistem girişleri tamamlandıktan sonra Akbank kredi kartı sonucunuz cep telefonunuza 2-3 dakika içerisinde SMS olarak gelecektir. Gelir belgesine gerek duyulduğu durumlarda Akbank tarafından aranarak gelir belgesi ibraz etmeniz talep edilebilir.

Bu gibi durumlarda FAX ve mail kanalları üzerinden güncel gelir belgenizi Akbank’a iletebilirsiniz. Kart başvurunuz onaylandıktan sonra kartınızın tarafınıza ulaşması 5-10 iş gününü bulacaktır.

Akbank şubelerinden gerçekleştirilen kredi kartı başvuru işlemlerinin sonucu ise yaklaşık yarım saat içerisinde yine SMS yoluyla bildirilir. Kartın tarafınıza teslimi ise 7 ile 10 iş gününü bulacaktır.

Axess Kredi Kartı Başvurum Reddedildi Ne Yapmalıyım?

Akbank kredi kartı başvurum reddedildi ne yapmalıyım? diyen bireyler için daha önce sunmuş olduğumuz yöntemlerden birini tavsiye edebiliriz. Nakit bloke karşılığı Akbank Axess kredi kartı almak için şubeye gitmenizi önerebiliriz.

Örneğin; 3.000 TL’lik bir kredi kartı almak istiyorsanız Akbank’ın sizden talep edeceği tutarı hesabınıza yatırarak karşılığında kredi kartı alabilirsiniz. Kredi notunuz yükselmeye başladıktan sonra blokedeki tutarı tekrar çekebilir, böylece kredi kartını nakit bloke olmadan kullanmaya devam edebilirsiniz.

Akbank Neden Kredi Kartı Vermiyor?

Öncelikle şundan emin olabilirsiniz ki kredi kartı alma şartlarını sağlayan birinin Akbank neden kredi kartı vermiyor gibi bir soru sormasına gerek yoktur; çünkü Akbank, diğer bankalara nazaran daha kolay kredi kartı veren bir bankadır.

Eğer resmi geliriniz bulunuyorsa, kredi notunuz 1300 ve üzeri  bir değerdeyse, daha önceki ödemeleriniz nedeniyle bankaların idari ya da kanuni takibine maruz kalmadıysanız ve yasal olarak bir bağlılık/yükümlülük durumunuz bulunmuyorsa Akbank kredi kartı başvurunuzun olumsuz sonuçlanma olasılığı oldukça düşüktür.

Tüm bu kriterleri göz önünde bulundurduğunuzdan eminseniz Akbank kredi kartı başvurusu için gerekli evraklar başlığı altındaki belgelerle doğrudan şubeye gitmenizi ve kredi kartı başvurunuzu şubeden gerçekleştirmenizi öneririz.

Öneri:  İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Akbank Kredi Kartı Almak İstiyorum

Akbank kredi kartı almak istiyorum diyorsanız yukarıda belirtmiş olduğumuz şartları yüksek oranda sağlamanız gerekmektedir. Şartlardan bir kısmını sağlamıyorsanız size önemli bir tavsiyede bulunabiliriz.

Akbank, özellikle bireysel emeklilik ve sigorta ürünlerinin satışına büyük önem vermektedir. Kredi kartı alırken kartın onaylanması durumunda bireysel emeklilik yaptıracağınızı beyan ederseniz işiniz daha da kolaylaşacaktır. Bireysel emeklilik sistemine girdikten sonra 2 ay içerisinde cayma hakkınız mevcuttur.

Sistemin faydalı olduğunu öngördüğünüzde devam edebilir, dilerseniz hiçbir kesintiye maruz kalmadan 2 ay içerisinde cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Bu yöntemi kullanarak normal şartlarda alamayacağınız bir kredi kartını çok daha kolay bir şekilde almanız mümkündür.

Bu yöntem her bankada işe yaramasa da Akbank için işe yaradığının altını çizebiliriz.


Akbank Kredi Kartı Başvurusu 2019

Akbank, tüm bankalar arasında bir kıyaslama yapıldığında en kolay kredi kartı veren bankalardan biri olarak göze çarpmakta. Eğer bankacılık sicilinizde ciddi bir sorun bulunmuyorsa Akbank kredi kartı başvurunuz muhtemelen onaylanır.

Akbank kredi kartı başvurusu 2019 şartlarına bakıldığında Akbank’ın bu yıl kart tahsis şartlarını daha da esnettiği görülmekte. Daha önce en az 1400 kredi notu olanlara kart veren Akbank, artık 1200-1300 kredi notu aralığındakilere de kart tahsis edebiliyor. Bu da doğal olarak Akbank kredi kartı başvurusu yapacakları daha fazla umutlandırıyor.

Akbank’a kart başvurusu yapacak olanların en çok merak ettiği Akbank kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Akbank kredi kartı başvurusu ne zaman sonuçlanır ve Akbank kredi kartı başvurum neden reddedildi? sorularını açıklayıcı bir biçimde yanıtlamaya çalışacağız.

Bu soruların yanıtı için size özel hazırlamış olduğumuz bu yazıyı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Akbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank kredi kartı başvurusu nasıl yapılır sorusuna verebileceğimiz ilk yanıt Akbank Direkt uygulaması olacaktır. 2019 Akbank kredi kartı başvurusu yapanların çoğu, başvuru işlemlerini Akbank Direkt üzerinden gerçekleştirmekte.

Bu uygulama üzerinden yapılan başvurular daha hızlı yanıtlanmakta. Dolayısıyla Akbank Direkt uygulamasını kullanarak anında kredi kartı başvurusu yapabilir, kartınızın tarafınıza daha hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Direkt uygulaması dışında Akbank’ın tüm ATM’lerinden, Akbank.com resmi web sayfasından, axess.com.tr sitesinden ve Akbank şubelerinden de başvuru işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Yazımızın ilk kısımlarında Akbank’ın en kolay kredi kartı veren bankalar arasında yer aldığından söz etmiştik. Akbank, ayrıca en hızlı kredi kartı veren bankalar listesinde de üst sıralara oynamakta.

Kart başvuru sonucunuzu tüm başvuru yöntemlerinde yaklaşık 3 dakika içerisinde öğrenebiliyorsunuz. Akbank tarafından onaylanan başvuruların akabinde kart sahibine kredi kartının iletilmesi, 5 ile 10 iş günü arasında bir süreyi bulabilmekte.

Akbank Kredi Kartı Başvurum Neden Reddedildi?

Akbank kredi kartı başvurunuzun reddedilme sebebi; aktif haciz kaydı, son döneme ait idari ya da kanuni takip dosyası, düşük kredi notu veya resmi gelir yetersizliği olabilir. Bu kriterleri ne kadar sağladığınızı sorguladıktan sonra eksik özelliğinizi tamamlayabilir, Akbank kredi kartı başvurusunu bu şekilde yeniden yapabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir