denizbank-kredi-karti-basvurusu

Denizbank Kredi Kartı Başvurusu

Denizbank kredi kartı başvurusu yapan müşterilerine sunduğu farklı tasarımdaki kredi kartlarıyla büyük ilgi görüyor. Denizbank taraftar kartları, Denizbank’ın en çok ilgi gören kredi kartları olarak dikkat çekmekte. Bonus üye iş yerlerinden taksitli alışveriş yapılabilen bu kartlar, yurt içinde olduğu gibi yurt dışında ve internet üzeri alışverişlerde de kullanılabiliyor.

Denizbank kredi kartına sahip olmak için ne gerekli? Kart başvurusunda istenilen belgeler neler? Denizbank kredi kartı başvurusu neden olumsuz sonuçlanır? Kredi kartı başvuru takibini nasıl yapacaksınız?

Denizbank kredi kartı başvurusu ile ilgili tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Denizbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? diye merak edenler için farklı birkaç yöntemden söz etmemiz mümkün. Denizbank kredi kartı başvurusu yapmak için 750’den fazla Denizbank şubesine gidebilir, başvurunuzu şubeden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Şube dışı başvurular için Denizbank internet sitesini ya da MobilDeniz uygulamasını kullanmanız yeterli olacaktır. Denizbank.com adresinden sırayla Kartlar > Kredi Kartı sekmelerini kullanarak kart başvuru sayfasına erişebilirsiniz.

Denizbank Bonus kredi kartı başvuru sayfasında ilk olarak talep edeceğiniz kartı belirlemelisiniz. Ardından otomatik olarak kredi kartı başvuru ekranına yönlendirileceksiniz. Bu sayfada en üst kısma T.C. kimlik numaranızı, bir altındaki kısma da cep telefonu numaranızı girmeniz gerekmekte.

Kredi kartı ile ilgili başvuru şartlarını okuduğunuzu beyan ettikten sonra “Devam” butonuna basarak başvuru sürecinizi devam ettirebilirsiniz. Başvurunun size ait olduğunu anlamak üzere tarafınıza onay mesajı gelecektir, mesajda gelen kodu sitenin ilgili alanına yazıp onayladıktan sonra Denizbank kredi kartı başvuru süreciniz resmen başlamış olacak.

Öneri:  İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı talebiniz alındıktan kısa bir süre sonra (yaklaşık 5 dakika) tarafınıza olumlu/olumsuz bir SMS daha gelecektir. Kart talebinizin olumlu bulunması durumunda en yakın Denizbank şubesine giderek gelir belgenizi ibraz etmeniz istenecek, bu işlem sonrasında kredi kartınız şubede size teslim edilecektir.

Aynı şekilde MobilDeniz uygulamasında da kartlar ve kredi kartı başvuru sekmeleri kullanmanız gerekmektedir.

Denizbank Taraftar Kredi Kartı Başvurusu

Bireylerin en çok ilgisini çeken kartların Denizbank taraftar kartları olduğunu yazımızın başında ifade etmiştik. Denizbank taraftar kart başvurusu için standart kart başvuru yöntemini kullanabilirsiniz. Başvuru öncesinde kart tipi seçerken taraftarı olduğunuz kulübün kartını tercih etmeniz yeterli olacaktır.

Denizbank Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Denizbank Bonus kredi kartı başvurusu için gerekli evraklar şunlardır;

  • Nüfus cüzdanı veya TC Kimlik Kartı,
  • Resmi Gelir Belgesi,
  • Varsa ÇKS Belgesi (çiftçiler için)

(Kamu personelleri maaş bordrosu veya e-bordro ile başvuruda bulunabilirken özel sektör çalışanlarının imzalı ve kaşeli maaş bordrosu ile birlikte firmaya ait imza sirküleri, sigorta hizmet dökümü ibraz etmeleri şarttır)

 Denizbank Kredi Kartı Başvuru Şartları

Denizbank kredi kartı başvuru şartlarından ilki resmi bir gelire tabii olmaktır. Özel sektör ve kamu çalışanları, çiftçiler, firma yetkilisi ve müdürleri, esnaflar ve kira gelirine sahip kişiler, Denizbank’tan kredi kartı alabilirler. Geliri olmayan ya da gelirini belgeleyemeyen kişilerin kredi kartı başvuruları olumsuz sonuçlanacaktır.

Çiftçilerin en çok tercih ettiği bankalardan biri olan Denizbank, ÇKS belgesini resmi gelir olarak kabul eder.

Denizbank kredi kartı alabilmek için minimum 1200 kredi notuna sahip olmak gerekmektedir. Kredi notunuzu findeks üzerinden sorgulayabilir, notunuzun yettiği durumlarda Denizbank kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca sahip olduğunuz kartların toplam limitinin ilk yıl için maaşınızın 2 katını, sonraki yıllar için 4 katını geçmemesi esastır.

Denizbank Kredi Kartı Başvuru Takip

Denizbank kredi kartı başvuru takip işlemi için başvuru esnasında tarafınıza sunulan başvuru numarasını not almanız gerekmektedir. buraya tıklayarak Denizbank kredi kartı başvuru takip sayfasına giriş yapabilir, başvurunuzun durumunu bu sayfadan kolayca öğrenebilirsiniz.

Öneri:  Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Denizbank Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Kredi kartı almak için Denizbank’a başvuranların en çok yanıt aradığı sorulardan biri, Denizbank kredi kartı başvurusu ne zaman sonuçlanır? olarak dikkat çekmekte. Denizbank kredi kartı başvuru sonucu, başvuru yaptığınız andan itibaren 5-6 dakika içerisinde tarafınıza SMS yoluyla iletilecektir. Onay mesajı; ‘’Talebiniz olumlu bulunmuş olup işlemlerinizin tamamlanması için sizi en yakın Denizbank şubesine bekliyoruz.’’ şeklinde olacaktır.

Denizbank Kredi Kartı Başvurum Reddedildi Ne Yapmalıyım?

Eğer Denizbank kredi kartı başvurusu reddedildiyse kullanmadığınız kartlarınızı kapatıp kullanmaya devam edeceğiniz kartların ödemelerini düzenli olarak yaparak bir süre sonra tekrar başvuru yapabilirsiniz.

Peki, Denizbank kredi kart başvurusu neden reddedilir? Kredi notunuz düşükse, kart ve kredi ödemelerinizi düzenli olarak yapmıyorsanız, resmi bir gelire sahip değilseniz ya da gelirinizin çok üzerinde kart limitiniz mevcutsa kart talebiniz Denizbank tarafından reddedilebilir. İlgili sorunu çözdükten sonra yeniden başvuruda bulunmanızda bir sakınca yoktur.

Denizbank Kredi Kartı Almak İçin Gerekenler

Denizbank kredi kartı almak için Denizbank’ta hesap açtırmanızı ve nakit akışınızı bu hesap üzerinden gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca hesabınıza bağlayacağınız en az 1 adet otomatik ödeme talimatı da işe yarayacaktır.

Bir süre hesabı aktif olarak kullanın ve başvurunuzu güncelleyin, bu süre zarfında kredi kartı, kredi ve KMH (ek hesap) ödemelerinizi düzenli olarak gerçekleştirmeyi ihmâl etmeyin. Tüm bunları yaptıktan sonra talebinizin Denizbank tarafından olumlu karşılanacağını göreceksiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir