finansbank-kredi-karti-basvurusu

Finansbank Kredi Kartı Başvurusu

Finansbank kredi kartı başvurusu ile sahibi olacağınız CardFinans, anlaşmalı birçok iş yerinde taksitli alışveriş, nakde ihtiyaç duyulduğunda tüm ATM’lerden nakit avans çekme imkânı, biriktirilen hediye paralar ile ücretsiz alışveriş gibi birçok özelliği içerisinde barındırıyor.

Tüm bu özelliklerden yararlanmak isteyenler, Finansbank kredi kartı başvurusu ile hayallerine bir adım daha yaklaşma şansı buluyor. Bugün sizlere Finansbank kredi kartı başvurusu ile ilgili tüm detayları sunmaya çalışacağız.

Finansbank kredi kartına sahip olmak için ne gerekli? Kart başvurusunda istenilen belgeler neler? Finansbank kredi kartı başvurusu neden olumsuz sonuçlanır? Kredi kartı başvuru takibini nasıl yapacaksınız? Tüm bu soruların cevapları yazımızın devamında olacak.

Finansbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Finansbank kredi kartı başvurusu, diğer kredi kartlarına yapılan başvurular gibi internet sitesinden ve mobil uygulama üzerinden yapılabilmekte. Qnbfinansbank.com ya da cardfinans.com adreslerinden Kartlar kategorisine erişerek kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Adınız ve soyadınızla birlikte, cep telefonu ve TC kimlik numaranızı kart başvuru ekranında ilgili alanlara girdikten sonra gönder butonuna basmanız başvuru için yeterli olacaktır.

Bu şekilde ön başvurunuzu tamamlamış olacaksınız. Finansbank kredi kartı başvurunuz onaylandığında gelir belgenizi, tarafınıza sunulacak mail adresine e-posta yoluyla ya da FAX şeklinde iletebilirsiniz.

Kredi kartı başvurusu yapmak için gelir belgenizle birlikte Finansbank şubelerini ziyaret etmeniz de mümkün. Son aya ait maaş bordronuzla ya da gelirinizi gösteren resmi belge ile birlikte QNB Finansbank şubelerinden birine gitmeniz durumunda kart başvurunuz anında alınacaktır.

Öneri:  Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

Finansbank Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Finansbank kredi kartı başvuru adımını tamamlamanız durumunda tarafınıza talebinizin olumlu veya olumsuz karşılandığına dair bir mesaj gönderilecektir. Bu mesaj kredi kartını kesin alabileceğiniz anlamına gelmez; zira ön onayın kesin onaya dönüştürülmesi için gelir belgenizi ibraz etmeniz gerekecektir.

Gelir belgenizin bankaya ibrazı sonrasında yaklaşık 15-20 dakika içerisinde cep telefonunuza kredi kartı tahsisisin gerçekleştiğine dair bir mesaj daha alacaksınız.

Kredi kartı limitiniz onaylandıktan sonra kartın elinize geçmesi, yaklaşık 12 iş günü sürmektedir. Kartınızı kurye yoluyla ev/iş adresinize isteyebilir, isterseniz QNB Finansbank şubelerinden birine gönderimini sağlayabilirsiniz. Kart teslim tutanağını imzaladıktan sonra kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Finansbank Kredi Kartı Şartları Nelerdir?

Başvuru yapabilmek için bazı şartları sağlamak gerekmekte olup Finansbank kredi kartı şartlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kredi notunun en az 1300 olması,
  • LKS limitinin uygun olması (aylık gelirin maksimum 4 katı kadar kredi kartı limitine sahip olunması kuralı)
  • Öğrenciler hariç resmi bir gelirin bulunması,
  • Bankalarda yasal veya kanuni takibin olmaması,
  • Aktif bir haciz kaydının bulunmaması,
  • Kefil istenmesi durumunda uygun bir kefil bulunabilmesi,
  • 18 yaşını doldurmuş olmak.

Bu şartları sağlayan tüm bireyler, Finansbank kredi kartı başvurusunda bulunarak gelirleri ve kredi ödeme performansları doğrultusunda kart talebinde bulunabilirler.

Finansbank Kredi Kartı Almak İçin Gerekli Belgeler

Finansbank kredi kartı almak için gerekli belgeler şunlardır;

  • Gelir Belgesi
  • TC Kimlik Kartı veya Nüfus Cüzdanı,
  • Öğrenciler için öğrenci belgesi veya transkript

Finansbank Kredi Kartı Başvuru Sorgulama

Finansbank kredi kartı başvuru takip işlemleri için buraya tıklayabilirsiniz.. İlgili sayfaya sizden talep edilen bilgileri girdikten sonra kredi kartı sorgulama işleminiz başlatılmış olur. Sorgu sonucunun tarafınıza bildirilmesi yaklaşık 1-2 dakika sürecektir.

Öneri:  Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu

Kart başvurunuzun uygun bulunup bulunmadığını ya da talebinizin hangi aşamada olduğunu bu sayfadan öğrenebilirsiniz. Özetle; Finansbank kredi kartı başvurum nerede diye merak edenlerin kullanması gereken sorgulama ekranı bu sayfadadır.

Finansbank Kredi Kartı Başvurum Reddedildi Ne Yapmalıyım?

Finansbank kredi kartı başvurum reddedildi ne yapmalıyım? diyorsanız size güzel bir haberimiz var. Finansbank, müşterilerine nakit bloke karşılığında kredi kartı hizmeti sunmaktadır. Başvurunuz reddedilse bile talep edeceğiniz kart limiti kadar nakit parayı blokeye aldırarak kredi kartı alabilir; üstelik bu kart ile Finansbank kredi kartlarının sağladığı tüm avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Kredi notunuz yükselmeye başladıktan sonra nakit blokeniz kaldırılacak ve paranız iade edilecektir, sonrasında size tahsis edilmiş olan kredi kartını kullanmaya devam edebilirsiniz. 

One Reply to “Finansbank Kredi Kartı Başvurusu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir