Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Türkiye’de kredi kartı denince ilk akla gelen bankalardan biri kuşkusuz Garanti Bankası. İstatistiklere bakıldığında da tüketicilerin daha çok Garanti kredi kartı başvurusu yaptıkları görülüyor. “Bonus” özellikli Garanti Bankası kredi kartı, kullanıcısına birçok alanda önemli avantajlar sunmakta.

Garanti Bankası kredi kartına sahip olmak için ne gerekli? Kart başvurusunda istenilen belgeler neler? Garanti Bankası kredi kartı başvurusu neden olumsuz sonuçlanır? Başvuru takibini nasıl yapacaksınız? Tüm bu soruların cevapları yazımızın devamında olacak.

Yüz binleri aşkın üye iş yerinden taksitli alışveriş yapma, her harcamada Bonus puan kazanma ve yapılan alışverişlerle uçuş mili kazanma gibi sayısız kampanyadan yararlanmak isteyenler, Garanti Bankası kredi kartı başvurusu ile Garanti’nin büyülü dünyasına ilk adımı atıyor.

Garanti Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası, ülkemizin ve Avrupa’nın en büyük bankalarından biri olarak teknolojik atılımlarda daima bir adım önde. Online başvuru sistemleri konusunda öncü banka unvanını koruyan Garanti Bankası’nda tüm başvurular gibi kredi kartı başvuruları da internet üzerinden yapılabiliyor. Bonus.com.tr ve garanti.com.tr adresleri üzerinden Garanti Bankası kredi kartı başvurusu yapmak mümkün. Ayrıca Garanti Bankası mobil uygulaması üzerinden de anında kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Garanti kredi kartı başvurusu için cep telefonu numaranızla birlikte TC kimlik numaranızı kullanmanız yeterli oluyor. Garanti Bankası müşterileri, mobil bankacılık ve internet şubesi üzerinden de başvuruda bulunabiliyor. Kredi kartı başvurusu yaptığınızda işlem sonucu telefonunuza yalnızca 2-3 dakika içerisinde gelecektir. Kredi kartı başvurunuzun uygun bulunması halinde kartınızı belirleyeceğiniz adrese ya da Garanti Bankası şubelerinden birine isteyebilirsiniz.

Kredi kartı başvurusu esnasında gelir belgeniz isteniyorsa güncel kimliğiniz ve son dönem gelir belgenizle birlikte en yakın Garanti Bankası şubesine gitmeniz gerekecektir. Belgeleriniz incelenip onaylandıktan sonra kredi kartınız yaklaşık 10 iş günü içerisinde şubeye veya şubede belirttiğiniz ev ya da iş adresinize postalanır.

Ücretli çalışanlar, daha yüksek limitli Garanti Bankası kartları için ek gelir gösterebilirler. Gayrimenkullerinize ait tapu ve kira sözleşmeleriyle ek gelirinizi resmiyete dökebilirsiniz. Böylece maaşınızın 4 katından fazla kart limitine sahip olmanız mümkün olacaktır. Normal şartlarda maksimum limit tutarı, diğer kredi kartı limitlerinizle birlikte maaşınızın 4 katı kadar olabilir.

Garanti Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Aşağıda Garanti Bankası kredi kartı başvurusu için istenilen belgeleri bulabilirsiniz.

  • Kamu çalışanları için maaş bordrosu (e-devletten alınabilir)
  • Ücretli çalışanlar için maaş bordrosu ve SGK hizmet belgesi
  • Esnaf ve firma yetkilileri için son döneme ait kurumlar vergi beyannamesi ya da işletme defteri hesap özeti
  • Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya Nüfus Cüzdanı
  • Gelirin yetmediği durumlarda ek geliri gösteren kira sözleşmesi vb. belgeler
Öneri:  Denizbank Kredi Kartı Başvurusu

Garanti Bankası Kredi Kartı Alma Şartları

Garanti Bankası kredi kartı alma şartları denince akla ilk olarak kredi notu geliyor.

Garanti kredi kartı almak için kredi notunuzun en az 1255 olması gerekli.

Eğer bankada vadeli ya da vadesiz mevduatınız bulunuyorsa ve Garanti Bankası’nda uzun zamandır aktif bir hesabınız varsa kredi notunuz 1000 ile 1255 arasında olsa dâhi kart talebinde bulunabilirsiniz. Son 2 yıl içerisinde kredi, ek hesap ve kredi kartından kaynaklı yasal takip ya da idari takibinizin olmaması da önemli bir şart.

Garanti kredi kartı alma şartlarından bir diğeri de LKS limiti. Kullanmakta olduğunuz kartlarınızın toplam limiti maaşınızın 4 katını aşıyorsa Garanti Bankası’ndan kredi kartı talebinde bulunmanız durumunda başvurunuz reddedilir. Ayrıca aktif haciz kaydınızın bulunması durumunda da Garanti Bankası’ndan kredi kartı alamazsınız.

Garanti Kredi Kartı Başvuru Takibi

Garanti kredi kartı başvuru takibi bankanın resmi web sitesi üzerinden yapılmaktadır. Buraya Tıklayarak Garanti Bankası’nın ilgi sayfasına ulaşabilirsiniz. Sayfaya giriş yaptıktan sonra başvurduğunuz ürün sekmesinden hangi kart talebinde bulunduysanız o kartı seçmeli, başvuru esnasında size verilen referans numarasını form numarası alanına girmelisiniz.

Cep telefonu numaranızla birlikte doğum tarihinizi sisteme girerek kredi kartı sorgulama işleminizi gerçekleştirmeniz mümkün.

Garanti Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Garanti Bonus kredi kart başvurusu yapanların en çok merak ettiği sorulardan biri, Garanti kredi kartı başvurusu ne zaman sonuçlanırdır. Kart talebiniz banka tarafından alındıktan sonra 2-3 dakika içerisinde tarafınıza SMS yoluyla dönüş sağlanır. Başvuru sisteminde yaşanabilecek yoğunluğa bağlı olarak bu sürenin 10 dakikayı bulabileceğini belirtmemizde fayda var.

Gelir belgesi ya da ek bir bilgi talebinde bulunulacağı zaman banka tarafından bizzat aranarak bilgilendirilirsiniz.

Garanti Kredi Kartı Almak İsteyene Tavsiyeler

Kredi kartı almak için Garanti Bankası’na başvuru yapacaklara verebileceğimiz birkaç tavsiye mevcut. Eğer çok sayıda kredi kartınız varsa ya da kredi notunuz yeterince yüksek değilse ilk olarak düşük limitli bir kredi kartı talebinde bulunun.

Örneğin; Garanti Bankası’ndan ilk etapta 500 ya da 1.000 TL’lik bir kart talebinde bulunabilirsiniz. Kartınız elinize ulaştıktan sonra harcamalarınızı bu kart ile yapın ve geri ödeme günü geldiğinde borcun tamamını yatırın; böylece kredi notunuzun hızlı bir şekilde yükseldiğini göreceksiniz.

Garanti Bankası, kendi uhdesindeki kartların ödeme düzenine çok fazla dikkat etmektedir. Birkaç ay bu şekilde devam ettikten sonra banka tarafından aranarak limitinizin yükseltilmesi teklif edilecektir. Böylece limitinizi arttırma şansınız olacaktır. İlk etapta alamayacağınız limitten çok daha fazlasını bu şekilde almanız mümkündür.

Garanti Kredi Kartı Başvurum Reddedildi Ne Yapmalıyım?

Garanti kredi kartı başvurum reddedildi ne yapmalıyım? diyen birinin yapması gereken şey gayet açıktır. İlk olarak başvurunuzun neden reddedildiğini sorgulamalısınız.

Örneğin; kredi notunuz düşük olduğu için başvurunuz reddedildiyse halihazırdaki kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli olarak yapmalı, sonrasında o kartları bir süre kullanmamalısınız.

Limit/risk oranınız düştüğünde kredi notunuz yükselmeye başlayacaktır. Daha sonra tekrar kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz, bu durumda muhtemelen talebiniz olumlu sonuçlanacaktır.

Çok fazla kredi kartı başvurusu yaparsanız kredi notları düşer.

Yeni kredi kartı başvurusu yaptığınızda ilgili banka tarafından başarısız başvurularınızın olumsuz etkisi olur. Garanti Bankası, son 1 ay içerisinde yapılan başvuruları en fazla dikkate alan banka olarak bilinmektedir.

Öneri:  Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu

Böyle bir durumdaysanız 1 ay boyunca hiçbir bankaya kredi kartı başvurusunda bulunmamalı, 1 aylık sürenin sonunda Garanti kredi kartı başvurusunda bulunmalısınız.


Garanti Kredi Kartı Başvurusu 2019

Kredi faiz oranlarının 2019 yılında yükselmesi, bireylerin nakit ihtiyaçlarını karşılamak adına alternatif yollara yönelmesine sebep oldu. Bu minvalde en çok tercih edilen yöntemlerin başında da kredi kartı kullanımı gelmekte.

Kredi çekip yüksek faiz üzerinden borçlanmak yerine nakit ihtiyaçlarını kredi kartı ile karşılayan kişiler hem alışverişlerini taksitlendirme; hem de nakit avans özelliğini kullanarak ihtiyaçlarını kolayca karşılama şansına sahip.

Kredi kartı almak için en çok başvurulan bankaların başında da her zaman olduğu gibi Garanti Bankası gelmekte. Garanti kredi kartı başvurusu 2019 yılı için de oldukça popüler bir hâl almış durumda. Bu doğrultuda sizlere Garanti kredi kartı başvurusu hakkında bazı önemli bilgiler vererek kart başvuru işlemlerinizi kolaylaştırmaya çalışacağız.

Garanti Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır 2019?

Garanti kredi kartı başvurusu nasıl yapılır 2019 yılı için tüketicilerin en çok dile getirdiği sorulardan biri. Garanti kredi kartı başvurusunda bulunmak için bonus.com.tr ve garanti.com.tr web sitelerinin gelişmiş başvuru fonksiyonlarını kullanabilirsiniz.

Ayrıca tüm Garanti Bankası bankamatiklerinden, 444 0 333 Alo Garanti telefon bankacılığından ve Garanti Mobil uygulamasından da başvuru yapmanız mümkün. Bu platformlar üzerinden yapmış olduğunuz başvuru reddedildiyse gelir belgenizle birlikte size en yakın Garanti Bankası şubesine uğrayarak başvurunuzu doğrudan da gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Bireylerin Garanti Bankası kartlarıyla ilgili merak ettiği bir diğer soru da Garanti kredi kartı başvurusu ne zaman sonuçlanır? Başvurunuzu yaptıktan yaklaşık 3 dakika sonrasında cep telefonunuza talebinizin kabul edilip edilmediğine dair bir uyarı mesajı gelecektir. Bu doğrultuda kart başvurunuzun onay durumunu hemen öğrenebilirsiniz.

Garanti Kredi Kartım Ne Zaman Gelir?

Başvurunuz Garanti Bankası tarafından onaylandıysa kartınız hemen basılarak tarafınıza gönderilir. Kartınızın elinize ulaşması yaklaşık 2 haftayı bulacaktır. Kartınızı teslim aldıktan sonra 444 0 333 numaralı Alo Garanti’yi arayarak şifrenizi belirleyebilir, kartınızı kullanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Garanti Kredi Kartı Başvurum Neden Reddedildi?

Garanti kredi kartı başvurum neden reddedildi? diye soran kişinin kredi kartı alabilmek için yeterli gelire ve istenen kredi notuna sahip olmadığı söylenebilir. Eğer kullandığınız diğer kredi kartlarının toplam limiti maaşınızın 4 katını aşıyorsa Garanti kredi kartı başvurunuzun reddedilmesi gayet normaldir. Ayrıca kredi notunuz kredi kartı ve kredi ödemeleriniz sebebiyle düşükse başvurunuz yine reddedilir. Bu durumda diğer ödemelerinizi düzene koyarak notunuzu yükseltmeli, sonrasında yeniden Garanti kredi kartı başvurusunda bulunmalısınız. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir