İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

İş Bankası, kredi kartı kullanımında ön plana çıkan bankalardan biri olarak tüketicilerin dikkat çekiyor. İş Bankası kredi kartı başvurusu ile Maximum özellikli karta sahip olup yurt içi ve yurt dışında alışveriş yapabilir, yüz binlerce Maximum üye iş yerinde taksitli alışveriş yapmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

İş Bankası kredi kartına sahip olmak için ne gerekli? Kredi kartı başvurusunda istenilen belgeler neler? İş Bankası kredi kartı başvurusu neden olumsuz sonuçlanır? Başvuru takibini nasıl yapacaksınız? Tüm bu soruların cevapları yazımızın devamında olacak..

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi kartı başvurusu yapmak son derece kolay, sadece birkaç dakika içerisinde başvurunuzu yapabilir, başvurunuzun olumlu bulunması durumunda kartınızı dilediğiniz adrese isteyebilirsiniz. Maximum.com.tr ve isbank.com.tr üzerinden İş Bankası kredi kartı başvurusu yaparken farklı fırsatlar sunan İş Bankası kredi kartlarından birini talep etme şansınız olacak.

Yukarıda size sunmuş olduğumuz web adreslerinden birinde kart başvuru kısmına giriş yaparak TC Kimlik Numarası, cep telefonu ve aylık ortama net gelir bilginizle anında kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Cep telefonunuza gelecek olan SMS kodunu sitedeki ilgili alana girdikten sonra sizden istenecek birkaç bilgi sonrasında İş Bankası kredi kartı başvuru sonucunu SMS olarak alacaksınız. Kredi kartı sorgulama işleminin ardından olumlu sonuç almanız durumunda kredi kartınız başvuru esnasında belirtmiş olduğunuz adresinize gönderilecektir.

Eğer İş Bankası müşterisiyseniz kredi kartı başvurunuzu İşCep uygulaması üzerinden de yapabilirsiniz. İşCep uygulamasına giriş yaptıktan sonra sırasıyla Başvurular > Kredi Kartı > Kredi Kartı Başvurusu adımlarını takip edebilir, sizden istenen bilgileri sisteme girerek kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

Öneri:  Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

İşCep uygulamasındaki başvuru süreci, İş Bankası İnternet Şubesi’nde de benzer şekilde uygulanmaktadır. Bu kanallar üzerinden yapacağınız İş Bankası kredi kartı başvuru sonucu, cep telefonunuza SMS yoluyla 1-2 dakika içerisinde iletilecektir.

İş Bankası kredi kartı başvurusu yapmanın bir diğer yolu da doğrudan şubeden başvuru yapmaktır. Teknolojik gelişmelerin ardından şubeden yapılan başvuruların sayısında bir azalma olduğu görülse de bu şekilde de başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Gelir belgenizle birlikte size en yakın İş Bankası şubesine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Aşağıdaki belgelerle İş Bankası Kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

  • Nüfus Cüzdanı ya da Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı
  • Resmi Gelir Belgesi (maaş bordrosu, vergi beyannamesi ya da kira sözleşmesi gibi)
  • Özel sektör çalışanları için SGK hizmet dökümü

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

İş Bankası kredi kartı başvurusu ne zaman sonuçlanır? diye merak ediyorsanız bu süre zarfında çok fazla beklemeyeceğinizin müjdesini verebiliriz. İş Bankası anında kredi kartı sistemi sayesinde kredi kartı başvurunuz en fazla birkaç dakika içerisinde sonuçlanacaktır.

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Takibi

İş Bankası kredi kartı başvurusu takibi SMS yoluyla yapılmaktadır. Başvuru sonucunuz kısa süre içerisinde cep telefonunuza geleceğinden özel olarak takip etmenize gerek kalmayacaktır; bu nedenle başvuru esnasında size ait olan bir cep telefon numarasını kullanmanızı tavsiye ederiz.

İş Bankası Neden Kredi Kartı Vermiyor?

İş Bankası neden kredi kartı vermiyor diyen birinin ilk olarak tüm şartları yerine getirdiğinden emin olması gerekmektedir. Eğer resmi geliriniz varsa, kredi notunuzun düşük olmasından ötürü kredi kartı alamıyor olabilirsiniz. Bu durumda kredi notunuz yükseldikten sonra tekrar başvuru yapabilirsiniz.

Kredi notunuzun yükselmesi için mevcut kredi kartı ve kredi ödemelerinizin düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

Kredi notunuz iyi olduğu hâlde başvurunuz onaylanmıyorsa muhtemelen LKS limitiniz yetersizdir. LKS (Limit Kontrol Sistemi) kapsamında maaşınızın 4 katından fazla kredi kartı limitiniz olamayacağından mevcut limit tutarınızı göz önünde bulundurmalı ve başvurunuzu buna göre yapmalısınız.

Öneri:  Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

Yukarıda yer alan tüm şartları sağlıyorum; fakat İş Bankası kredi kartı çıkmıyor diyorsanız gelir belgenizle birlikte İş Bankası şubesine gitmenizi ve başvurunuzu doğrudan şubeden gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

İş Bankası Kredi Kartı Almak İsteyene Tavsiyeler

İş Bankası kredi kartı nasıl alınır? diye merak edenler için birkaç ipucu vermemiz mümkün. Eğer İş Bankası kredi kartı başvurusunda bulunacaksanız kullanmadığınız kredi kartlarınızı iptal etmenizi tavsiye ederiz; zira İş Bankası’nın yeni kredi kartı tahsisinde en dikkat ettiği noktaların başında başvuru yapan kişinin kredi kart sayısı gelir.

İş Bankası, çok sayıda kredi kartı bulunan kişiler yerine az sayıda kart sahiplerine kredi kartı limiti açmaktadır.

İş Bankasından kredi kartı almak için dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da İş Bankası’nda hesabınızın olmasıdır. İş Bankası hesabınız varsa ve hesap hareketleriniz yoğunsa kredi kartı alma şansınız da artacaktır. Ayrıca kredi kartı tahsis edilmesi durumunda otomatik ödeme talimatı vereceğinizi belirtmeniz de işinizi kolaylaştıracaktır. 

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu” için bir yorum

  • 15 Kasım 2019 tarihinde, saat 01:34
    Permalink

    Tane tane anlatmışsınoz sağolun ama işbankası kredi kartı başvurumu kabul etmiyor. Ne yapmam lazım?

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir