ogrenci-kredi-karti-basvuru

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Üniversite dönemi, ailesinden ayrılan gençlerin kendi bütçelerini kontrol etmeye başlamaları adına muazzam bir süreç. 1.sınıfta parayı nereye harcayacağınızı bilmiyorken 2. sınıfta parayla satın alınabilecek ne çok şey olduğunu öğrenmeye başlıyorsunuz. 3. sınıfta tüm paranızı bir haftada bitirdiğiniz için kalan üç hafta Survivor hayatı yaşarken bu mücadelenizle finale kadar ulaşıp okulu bitirmeyi başarıyorsunuz.

Elbette paranın gittiği tek yerin okul masrafları olmadığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Yeni kıyafetler, karizmatik ayakkabı ve çantalar, konser, sinema, yeme-içme derken elde avuçta ne varsa tüketiyoruz. Peki, pişman mıyız? Tabi ki hayır. Zaten üniversite dönemini zevkli kılan da bu özgür hallerimiz değil mi?

Öyleyse, üniversite öğrencisi hem okul hem özel harcamaları için parayı nasıl yetiştirecek? İşte burada kredi kartı kullanmayanlar bu anlattıklarımıza şaşkın bir şekilde bakmaktan öteye gidemiyor; çünkü sadece aileden gelen harçlıklarla bu çarkın dönmesi mümkün değil.

Maddi olarak çıkış yolu arayan genç, bu noktada kredi kartıyla tanışıyor. Kampüsün bir köşesinde bizi kendine çeken standı görünce kredi kartı başvurusu yapıp yapmamak adına şöyle bir gidip geliyor. Sahi bu ikilemi yaşayıp da kart almaktan vazgeçen oldu mu hiç? İkilemin asıl nedeni kredi kartı borcunu ödemekten haklı olarak çekinmesidir. Ancak bu durum kendine hakim olmayıp ayağını yorganına göre uzatamayan gençler içindir.

Aslına bakılırsa öğrenci kartı asla pişmanlık değildir, yeter ki ödemelerinize dikkat edin ve doğru harcamayı bilin. “Artık benim de kredi kartım var, istediğim gibi harcarım” diye bir dünya yok. Bilinçli bir tüketici olmak, harcamalarınızı ve dolayısıyla ödemelerinizi planlı bir şekilde yapmanız gerekir.

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu Bilinmesi Gerekenler

Öğrenci kredi kartı başvurusu yapmadan önce ekstre dönemi nedir, asgari ödeme tutarı ne demek, kart borcumu ödemezsem ne olur? gibi soruların yanıtını araştırın ve başvurunuzu buna göre gerçekleştirin. Bunları bildikten sonra kredi kartı kullanmanın hayatınızı kolaylaştırdığını, sanıldığı kadar korkulacak bir yanı olmadığını anlayacaksınız.

Öneri:  Kredi Kartı Asgari Tutar Nedir?

Kart başvurusunda bulunacaklara bir tavsiye de bu işlere çok fazla bulaşılmaması yönünde. Yani bir kartın borcunu ödeyemezken, bu açığı diğer kartlarla yapmayı denemek en büyük hatanız olur. 1 ya da 2 karttan fazla almanın size hiçbir yararı olmayacaktır.

Öğrenci kredi kartı başvurusu yapacaklara tavsiyemiz; başvuru yaparken öyle uçuk kaçık limit taleplerinde de bulunmayın aksi takdirde alabileceğiniz karttan da olabilirsiniz.

Öğrenci kredi kartı veren bankalar ve kredi kartı başvurusu yaparken bilmeniz gereken püf noktalar için buradaki yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Öğrenci kredi kartı başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir