Online Kredi Kartı Başvurusu

2019 yılı her alanda olduğu gibi ekonomik anlamda da bir takım değişiklikleri beraberinde getirdi. Enflasyonun yükselmesiyle beraber günlük temel ihtiyaçlarımızın karşılanması bile oldukça zor bir hâl almaya başladı. Artık market sepetini doldurmak neredeyse imkânsız hale geldi diyebiliriz.

Daha önce hiç kredi kartı kullanmayanlar bile çözümü kredi kartı kullanmakta buldu; zira sadece aylık gelirle temel ihtiyaçların karşılanması oldukça zor. Kredi kartı başvurusu 2019 için bir önceki yıla nazaran daha büyük önem arz ediyor.

Bu yazımızda ilk defa kredi kartı başvurusu yapmayı düşünenlere ve hâlihazırdaki kredi kartları yeterli olmadığı için ek bir kart almak isteyenlere yeni bir rota belirlemeleri konusunda yardımcı olacağız.

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? sorusu yukarıdaki sebeplerden ötürü oldukça merak edilir olmaya başladı. Kredi kartı başvurusu yapmak için kullanabileceğiniz çok sayıda yöntem mevcutken bu yöntemlerin başında şubeden yapılan başvurular geliyor. İlk defa kredi kartı kullanacakların kredi notu bulunmadığından internet üzerinden yapılacak kart başvurularının reddedilme olasılığı söz konusu.

Gelir belgenizle birlikte kart başvurusu yapmak istediğiniz bankaya talepte bulunarak başvurunuzun reddedilme olasılığını ciddi oranda düşürebilirsiniz. Daha önce kartı bulunanlar ise internet ve telefon bankacılığı, ATM başvuru kanalı ve mobil aplikasyon uygulamaları üzerinden kredi kartı başvurusunda bulunabilirler.

Örneğin; ING Bank kredi kartı başvurusunda bulunacaksanız ve bu başvuru ilk kartınıza yönelikse en yakın ING şubesine giderek doğrudan başvuruda bulunmanızı öneririz. Mevcutta diğer bankalardan almış olduğunuz kredi kartınız bulunuyorsa ING web sitesinden, ATM’lerinden, telefon ve internet bankacılığından ya da ING mobil uygulamasından başvuru yapabilirsiniz. Benzer şekilde diğer bankalara yapacağınız başvurularda da bu metotları kullanabilirsiniz.

Yazımızın sonunda her bankanın resmi kredi kartı başvuru sayfasına ait linkleri bulabilirsiniz. Buraya tıkladığınızda hızlı ve kolay bir şekilde başvuru işlemini gerçekleştireceksiniz.

Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır 2019?

2019 kredi kartı başvuruları, teknolojinin giderek gelişmesiyle beraber daha kısa süre zarfında sonuçlanmakta. Başvurunuzu gerçekleştirmenizin akabinde 4-5 dakika içerisinde başvuru durumunuzu öğrenebiliyorsunuz. 2019 kredi kartı başvuru sonucu öğrenme işlemleri bankaların çağrı merkezlerinden ve internet sitelerinden gerçekleştirilmekte.

Kredi Kartı Başvurusu Yaptım Ne Zaman Gelir?

Kredi kartı başvurusu yaptım ne zaman gelir? diyenler için sunabileceğimiz belirli gün aralıkları mevcut. Kart başvurunuz onaylandıysa kartınız 5 ile 10 iş günü arasında tarafınıza teslim edilecektir.

Kredi Kartı Başvurusu Neden Reddedilir?

Son dönemde kart başvurusunda bulunup ret cevabı alanların kredi kartı başvurusu neden reddedilir? sorusuna yanıt aradıklarını görüyoruz. Yazımızın giriş kısmında belirttiğimiz üzere daha önce kredi kartı başvurusunda bulunmadıysanız kredi notunuz oluşmadığından başvurunuz reddedilebilir. Bu durumda şubeye giderek yeniden başvuru yapabilirsiniz.

Başka bankaya ait kredi kartınız varsa ve bu kartın ödemelerini gecikmeli yatırıyorsanız kredi kartı talebiniz reddedilmiş olabilir. Benzer şekilde kanuni takibe düşmüş bir kredi kartı ya da kredi dosyanız bulunuyorsa bankanın size yeni bir kart tahsis etmesi mümkün olmayacaktır. Bu gibi durumlarda sorunlu dosyanızın kapanma tarihinin üzerinden en az 2-3 yıl geçmiş olmalıdır.

Sahip olduğunuz kart limitlerinin toplamı maaşınızın 4 katını aşıyorsa LKS limitiniz dolu olduğundan bankadan ret cevabı almış olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda diğer kartlarınızın limitini düşürmeden yeni kredi kartı alamazsınız.

Resmi Kredi Kartı Başvuru Sayfaları

İnternetten kredi kartı başvurusu yapmak oldukça kolay ancak web sitelerinde ilgili linkleri bulmak ise bir o kadar zor. Bu nedenle sizlerin işini kolaylaştıracak bir liste hazırladık.

Hangi bankadan kredi kartı almayı düşünüyorsanız ilgili butonlara tıklayarak o bankanın kredi kartı başvuru sayfasına direkt olarak hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz. Sonrasında gerekli alanları doldurarak kart sahibi olmaya bir adım daha yaklaşacaksınız.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru Sayfası


DenizBank Kredi Kartı Başvuru Sayfası


Vakıfbank Kredi Kartı Başvuru Sayfası


Yapı Kredi Kredi Kartı Başvuru Sayfası


Akbank Kredi Kartı Başvuru Sayfası


Finansbank Kredi Kartı Başvuru Sayfası


Garanti Bankası Kredi Kartı Başvuru Sayfası


İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sayfası


Bankaların kredi kartı vermek için istediği koşulları detaylı olarak bilmiyorsanız aşağıdaki ilgili linklere tıklayarak kolayca o bankanın istediği belgeleri, kredi kartı verme şartlarını ve başvuru sonucu gibi bilgileri detaylı olarak anlattığımız yazılara ulaşabilirsiniz.