YapiKredi-kredi-karti-basvurusu

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu

Yapı Kredi kredi kartı başvurusu yaparak alacağınız World özellikli üye iş yerlerinin tamamından taksitli alışveriş yapabileceğiniz, yaptığınız alışverişlerin sonucunda seyahat, eğlence ve özel etkinlikler için hediyeler kazanabileceğiniz birbirinden özel kartlarla her daim hizmetinizde.

Kredi kartı kullanım oranlarına bakıldığında listenin en üst sıralarını zorladığı görülen Yapı Kredi Bankası, kredi kartı almak isteyenlerin ilk başvurduğu bankalardan biri olarak da dikkatleri üzerine çekiyor.

Yapı Kedi Bankası kredi kartı başvurusu yaparak siz de bir kredi kartından çok daha fazlasına sahip olabilir, alışverişlerinizi daha kazançlı hâle dönüştürebilirsiniz.

Yapı Kredi kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Yapı Kredi kredi kartı başvurusunda istenilen belgeler hangileri? YapıKredi kredi kartı alma şartları neler? Tüm bu soruların cevapları yazımızın devamında olacak..

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi kredi kartı başvurusu nasıl yapılır bilmiyorsanız bunun için telaşlanmanıza gerek yok; çünkü Yapı Kredi Bankası, kredi kartı başvuru süreçleri ele alındığında en kolay kart veren bankalardan biri olarak dikkat çekiyor.

Başvurularınızı yapikredi.com.tr ya da worldcard.com.tr üzerinden yapabilirsiniz. İlgili sitelerde TC kimlik numarası ve cep telefonunuzla başvuruda bulunabileceğiniz gibi “BENİ ARA” seçeneğini kullanarak Yapı Kredi Bankası tarafından kredi kartı başvurunuzun alınması için aranmayı da tercih edebilirsiniz.

Yapı Kredi SMS ile kredi kartı başvurusunda bulunmak istiyorsanız WORLD yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı yazmanız ve bu mesajı 4421’e göndermeniz yeterli olacaktır.

Öneri:  İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Ayrıca Yapı Kredi Mobil uygulamasını kullananlar, kartlar kategorisinden anında kredi kartı başvurusunda bulunabilirler. Bu alternatif dağıtım kanallarının yanı sıra şubeden de Yapı Kredi kredi kartı başvurusunda bulunulabilir.

Ayrıca 444 0 444 Yapı Kredi Bankası Telefon Bankacılığı üzerinden de kredi kartı başvurusu yapılabilmektedir.

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Yapı Kredi kredi kartı başvurusu için gerekli belgeleri şu şekilde sıralamamız mümkün;

  • Nüfus Cüzdanı, Ehliyet ya da Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı,
  • Gelir Belgesi (maaş bordrosu veya vergi beyannamesi/bilanço)

Yapı Kredi Kredi Kartı Alma Şartları

Taleplerinde maksimum 1.000 TL limitli kredi kartı almak istediklerini belirten bireylerden gelir belgesi talep edilmemektedir. 1.000 TL’den yüksek limitli kredi kartı almak için resmi bir gelire sahip olmanız şarttır.

Maaşlı çalışanlar için gelir belgesi, maaş bordrosudur. Maaşlarını Yapı Kredi’den alan çalışanların gelir belgesi temin etmelerine gerek yoktur. Esnaflar ve şirket yetkilileri, muhasebeden alacakları gelir evrakları ile başvuru yapabilirler.

Yapı Kredi kredi kartı alma şartlarından bir diğeri de kredi notunun en az 1255 olmasıdır. Kredi notunun düşük olduğu durumlarda maaşın Yapı Kredi Bankası’ndan alınıyor olması gerekir.

Ayrıca vadeli ve vadesiz hesapları verimli olan Yapı Kredi müşterileri de daha düşük kredi notuna sahip olmaları hâlinde şube yetkili kredi kartı alabilirler.

Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvurusunda bulunacak bireylerin haciz kayıtlarının olmaması, kredi notu sorgulamalarında yasal ve idari takiplerinin bulunmaması esastır. Ayrıca aktif olarak bulunan kartlarınızın toplam limiti de LKS gereğince maaşınızın 4 katını geçmemelidir.

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Yapı Kredi kredi kartı başvuru sonucu, başvuru esnasında verilen telefon numarasına 4-5 dakika içerisinde kısa mesaj olarak gönderilir. Kredi kartı başvurusu onaylandıktan sonra kartın belirtilen adrese ya da Yapı Kredi şubelerinden birine gönderilmesi talep edilebilir.

Öneri:  Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı talebi gerçekleştikten 7-10 gün sonra kartınız elinize ulaşmış olacaktır.

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvuru Takip

Yapı Kredi kredi kartı başvuru sorgulama ekranına erişmek için buraya tıklayınız. Yapı Kredi kredi kartı başvurum nerede diye merak eden bireyler, bu ekrandan TC kimlik numaraları ve cep telefonlarıyla kredi kartı sorgulama işlemini gerçekleştirebilirler.

Ayrıca başvuru sürecinin her adımında sistemde yer alan cep telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilecektir.

Yapı Kredi Neden Kredi Kartı Vermiyor?

Yapı Kredi kredi kartı başvurusu reddedilenler, Yapı Kredi neden kredi kartı vermiyor diye merak etmektedirler. Yapı Kredi Kredi Alma Şartları başlığı altında yer alan şartları sağladığınızı düşünüyorsanız başvurunuz reddedildikten sonra size en yakın Yapı Kredi şubesine gidebilir, kart talebinizi bir de şubeden gerçekleştirebilirsiniz.

Şube yetkisindeki limitler dâhilinde kredi kartı başvurunuz yeniden değerlendirilebilir. Ayrıca Yapı Kredi Bankası, nakit karşılığı kredi kartı veren bankalardan biri olarak hizmet sunmaktadır. Kredi kartı alamıyorsanız hesabınızda blokede tutulacak bir miktar mevduat karşılığında Yapı Kredi kredi kartı alabilirsiniz.

İstenen şartları sağlamaya başladıktan sonra mevduatınıza bırakılan bloke kaldırılacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir