ziraat-bankasi-kredi-karti-basvurusu

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Alışverişlerde kredi kartı kullanmanın avantajlarına sahip olmak isteyen tüketiciler için Bankkart Combo popüler kartlar arasında yer alıyor. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yaparak siz de bir Bankkart Combo sahibi olabilirsiniz.

Ziraat Bankası 2019 yılına birçok yenilikle merhaba dedi. Düşük faizli konut kredisi, kredi kartı borcunu kapatmak için kredi avantajı derken tüm gözler bir anda Ziraat Bankası’na çevrildi.

Öneri:  Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Yapılandırma Kredisi

Ziraat Bankası, bu yeniliklerin yanında kredi kartı tahsisinde de birçok önemli yeniliğe imza attı. Bankkart Combo adı verilen bu özel kartlarda kartın bir yüzü kredi kartı iken diğer yüzü banka kartı olarak kullanılabiliyor. Alışveriş esnasında kredi kartı ihtiyacınız varsa POS cihazında hangi kartı kullanmak istediğinizi seçebiliyorsunuz. Nakit ihtiyacınız olduğunda ATM’den yine aynı kartı kullanarak hesabınızdaki parayı çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu için boş yere banka şubelerinde sıra beklemeyin, zaman kaybetmeyin. Ziraat Bankası müşterisi olmanız için prosedürleri ortadan kaldırdı. İster telefonla müşteri hizmetlerini arayın isterseniz sms ile hızlı kredi kartı başvurusunda bulunun.

Telefonla Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapmak için 444 00 00 veya 0850 220 00 00 Ziraat müşteri iletişim merkezlerini aramanız yeterlidir.

SMS ile Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bankkart Combo’ya sahip olmak isteyenler; COMBO yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C. Kimlik Numarası’nı 4757’ye gönderebilirler. Örnek: COMBO 12345678910

Ayrıca binlerce Ziraat Bankası ATM’sinden birini kullanarak ya da ziraatbank.com.tr ve Ziraat Mobil uygulamalarını tercih ederek de kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Kredi kartı başvurunuzun sonuçlanabilmesi için öncelikle başvuru sistemine doğru bilgileri kaydettiğinizden emin olun. Başvuru esnasında kullandığınız bilgiler eksiksiz ve doğru ise başvuru sonucunuzu en geç 10 dakika içerisinde SMS şeklinde alabilirsiniz.

Gelir belgesi gerektiren durumlarda başvuru sonrasında Ziraat Bankası müşteri temsilcisi  tarafından aranarak bilgilendirilirsiniz.

İlk başvurudan kartı teslim alıncaya kadar geçen süre toplamda 15 iş gününü bulmaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurum Neden Onaylanmıyor?

Ziraat Bankası, kredi kartı tahsisinde en titiz bankalardan biridir. Dolayısıyla Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapabilmek için bazı şartları sağlamanız gerekir.

Kredi notunuz en az 1300 ise, kart limitlerinizin toplamı aylık gelirinizin 4 katını aşmıyorsa ve bankacılık siciliniz temizse kredi kartı başvurunuz onaylanacaktır.

Bunlar dışında dışında başka olmazsa olmaz Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu için gerekli belgeler yoktur.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurum neden onaylanmıyor diye merak edenlerin bu şartları sağladıklarından emin olmaları gerekmektedir.

Bu şartları sağladığınız halde kart başvurunuz onaylanmıyorsa gelir belgenizle beraber herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek başvurunuzun durumunu sorgulayabilir, varsa eksiklikleri giderebilirsiniz.

Dip Not: İnternetten ya da telefon bankacılığından gerçekleştirdiğiniz başvurunun reddedilmesi, şubeden yeniden kredi kartı başvurusu yapmanıza engel değildir. 

One Reply to “Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir