ziraat-bankasi-kredi-karti-borc-yapilandirma-kredisi

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Yapılandırma Kredisi

Kredi kartı borcu olup ödeme güçlüğü çekenler için özel bir uygulama hayata geçirildi. Hangi banka kredi kartınız olursa olsun bu uygulamadan isteyen herkes faydalanabilecek. Borçlarını ödeyemeyen, yüksek faiz oranlarıyla baş edemeyen herkes kredi kartı borç yapılandırma kredisi çekerek rahat bir nefes alacak. Kredi kartı borcu olanlar Ziraat Bankası’ndan bu özel krediyi çekerek, tüm borçlarını tek çatı altında toplayabilecekler.

Peki, kart borcu olanlara verilecek kredinin faiz oranı ne olacak? Vade süresi ne olacak? Tüm detaylar belli oldu.

Borcunuz hangi bankadan olursa olsun hepsi bu uygulamaya dâhil edilebilir. Zaten amaç borçları tek çatı altında toplamak, faizi düşürmek ve sonucunda vatandaşı rahatlatmak.

Ziraat Bankası, kredi kartı borçlularının çekebileceği kredinin vadesine göre 2 faiz oranı belirledi. Dilerseniz çok öder kısa sürede borçlarınızdan kurtulursunuz ya da az az öder ama daha uzun vadede ödersiniz.

Kredi Kartı Borç Yapılandırması Hesaplama

Kredi kartı borç yapılandırması imkânından faydalanmak istediniz ve diyelim ki 10.000 TL tutarında kredi kartı borcunuz var.

Ben bu kredi kartı borcumu 24 ay vade ile ödeyeceğim derseniz, %1.10 oranında faiz uygulanacak ve aylık ödemeniz gereken taksit tutarı 488 TL olacak. Toplam geri ödemesi 11.732 TL olacak. Eğer kredi kartı borcunu yapılandıramazsanız normal faiz oranlarına göre 17.920 TL ödeyecektiniz. Dolayısıyla 6 bin TL’nin üzerinde kazancınız olacak.

Eğer aylık ödemlerim daha az olsun derseniz, 60 ay’a kadar vadeyi uzatabilirsiniz. 60 ay vade durumunda faiz oranı %1.20 olacak ve aylık taksit tutarı 234 TL olacak.

Öneri:  Kredi Kartı Aidatı Geri Alma 2019

10.000 TL kredi kartı borcu olan kişi 60 ay vadeli kredi alırsa toplam ödeme 5 yıl sonunda 14.085 TL olacak. Eğer borçları yapılandırmamış olsaydınız 5 yıl sonunda ödemesi gereken tutar 21.000 TL olacaktı. Çünkü gecikme faizi %2.75.

Kredi Kartı Borç Yapılandırması Vade Süresi Ne kadar?

Ziraat Bankası kredi kartı borç yapılandırma kredisi vade süresi 24 ay ile 60 ay arasında değişiyor. Vade uzayınca vade oranı da artmış oluyor. Vade süresini vatandaşın ödeme gücüne göre kendisi belirleyecek. Belki 24 ya da 60 ay vade değil de diyelim ki 40 ay vade isterse hesaplamalar buna göre yapılacak.

Kredi Kartı Borç Yapılandırma Kredisine Kimler Başvurabilir?

Hangi bankaya kredi kartı borcunuz olursa olsun, borcunuz yasal takibe düşmüş de olsa düşmemiş de olsa borcunu ödeyemeyen herkes Ziraat Bankası kredisine başvurabilir, herhangi bir sınırlama yoktur.

Bu uygulama kredi borçlarını yapılandırmak için değil, kredi kartı borçlarını yapılandırmak içindir. Ülkemizde aşağı yukarı 30 milyon kredi kartı sahibi ve 60 milyon kredi kartı kullanılıyor. Uygulama bu vatandaşları kapsıyor.

Kredi Kartı Borç Kredisi Hangi Bankadan Alınabilir?

Yukarıda bahsettiğimiz bu faiz oranları şu an sadece kredi kartı borçluları için ve sadece Ziraat Bankası’nda uygulanıyor. Eğer Ziraat Bankası dışında bir bankadan tüketici kredisi çekerek borcunuzu ödemeye kalksanız faiz oranı %1.10 değil %2.60 gibi bir oran söz konusu olur. Yani borç yapılandırma kredisini Ziraat Bankası’ndan değil de başka bankadan kredi çekerseniz hiçbir avantajınız olmayacak.

Kredi Kartı Borç Yapılandırma Uygulaması Ne zaman başlıyor?

Öyle görünüyor ki bu uygulama beklemeyecek, hemen başlayacak. Bir an önce insanlar borçlarından kurtulacak. Bu uygulama sayesinde vatandaş rahatlayacak, piyasaya hareketlilik gelecek. Genel ekonomiye de olumlu faydası olacaktır. Bu kredi kartı borç yapılandırma hem borçları silecek hem vatandaşa faiz avantajı sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir